Seznam vystavujících Student

VYSOKÉ ŠKOLY

 

VŠB – Technická univerzita Ostrava - Katedra materiálů a technologií pro automobilový průmysl

Prototypy StudentCar Vám přináší řadu nekonvenčních technologií, materiálů a originálních konstrukčních řešení zabalených do atraktivního designu.

Přínosy katedry klíčové oblasti zájmu

StudentCar, to je šance na kvalitní vzdělání pro studenty Bc., Mgr. a Ph.D. studijních programů se zaměřením na technologie, konstrukci, design a další šikovné lidi, kterým srdce bije v rytmu čtyřválce….

StudentCar, to je řešení problémů firem s výzkumem a vývojem.

StudentCar, to je výzkum a vývoj dotažený až do prototypového stádia.

StudentCar, to je koncentrovaná radost ze života, ať už Vám pod kapotou burácí spalovací motor, nebo ševelí elektromotor.

Uživatelé výsledků výzkumných projektů budou společnosti typu Visteon-Autopal, Hyundai, Tatra a řada dalších.

Více ZDE   

 

VŠB – Technická univerzita Ostrava

 

UNIVERZITA OBRANY 

Univerzita obrany poskytuje akreditované vzdělání v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech, které jsou vojenského, vojensko-manažerského, ekonomického, technického a zdravotnického zaměření. Je rovněž centrem celoživotního vzdělávání. Realizuje i neakreditované nejvyšší rezortní vzdělávání formou kvalifikačních kurzů pro vyšší důstojníky. Škola je otevřená i civilním a zahraničním studentům. Univerzita obrany má své nezastupitelné místo v systému českých vysokých škol a poskytuje vzdělání srovnatelné se vzděláním získaným na civilních vysokých školách v České republice.

Více ZDE   FB @Univerzita.obrany     IG uniobranybrno   YOUTUBE

 

Slezská univerzita v Opavě

Ostravská univerzita

 

 

STŘEDNÍ ŠKOLY

 

Střední škola elektrotechnická, Ostrava, Na Jízdárně 30, příspěvková organizace (stánek č. 201)

Naše škola poskytuje všechny středoškolské formy elektro-technického vzdělávání: Denní čtyřleté s maturitou je také v oboru Optik Denní tříleté s výučním listem, který mohou získat i naši maturanti v rámci projektu L+H Nástavbové denní dvouleté nebo dálkové tříleté (pro získání maturitní zkoušky pro absolventy tříletých oborů). Zkoušky v profesních kvalifikacích.

Střední škola elektrotechnická, Ostrava, Na Jízdárně 30, příspěvková organizace je moderní veřejnou střední školou a elektrotechnickým centrem Moravskoslezského kraje. Poskytuje vzdělání pro žáky vycházející ze základních škol, další vzdělávání pro učitele a odborníky z oblasti elektrotechniky a různé kurzy pro širokou veřejnost.
Nabízí studium pro získání středního vzdělání s výučním listem, nebo středního vzdělání s maturitní zkouškou ve schválených studijních programech: Elektrikář, Elektrikář silnoproud, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Mechanik elektrotechnik. Velice zajímavý je také čtyřletý obor Optik s maturitní zkouškou, který je vhodný zejména pro dívky se širokou možností uplatnění v různých optických firmách.

Partnerská škola Skupiny ČEZ

Více ZDE   FB @sseostrava 

 

Střední škola technická a zemědělská, NOvý Jičín, p.o. (stánek č. 202)

Široká nabídka oborů s maturitou i s výučním listem: zemědělství, ekologie, strojírenství, zpracování dřeva, stavebnictví. Řidičská a svářečská oprávnění, stipendia, praxe u zaměstnavatelů, zahraniční stáže a kurzy, sportovní akce. Mnoho informací a virtuální prohlídky pracovišť školy na www.tznj.cz 

Více ZDE   FB @tznj.cz

 

Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž (stánek č. 203)

Nabízíme: forma studia 4-leté denní s maturitou

-zahraniční praxe: Itálie, Francie, Rakousko
- řidičský průkaz skupiny B- zdarma
-volný čas: kynologie , jezdectví
-podmínky PŘ: na www stránkách do 31.1. 2022
-otevíráme 3 třídy
-ubytujeme všechny zájemce

Více ZDE   FB @TauferovaSOSveterinarnKromeriz 

 

Střední škola grafická Brno, příspěvková organizace (stánek č. 204)

Krajská škola zabezpečující výuku oborů ze všech oblastí polygrafického průmyslu. Tyto
obory jsou realizovány jako čtyřleté denní studium ukončené maturitní zkouškou nebo zkrácené denní studium zakončené výučním listem. Výuka na škole probíhá jak formou teoretické výuky ve školní budově Kudelova 6, tak formou praktických
cvičení nebo odborného výcviku v budově školy na Šmahové 110.

Více ZDE   FB @ssgbrno

 

AVE ART Ostrava, VOŠ, SUŠ a ZUŠ, s.r.o. (stánek č. 205)

Škola zajišťuje základní, středoškolský a další stupeň uměleckého vzdělávání tj. vyšší odbornou školu a rekvalifikační kurzy. Svoji činnost zahájila v roce 2002 pouze jako střední škola se 3 maturitními obory. V současné době působí v Moravskoslezském kraji jako základní škola s výtvarným a hudebním oborem a střední škola se šesti maturitními obory: Grafický design, Průmyslový design, Motion design, Interiérový design, Umělecké kovářství a Design užitkových výrobků. Vyšší odborná škola má akreditovaný obor Multimediální tvorba, Design interiérů a zahrad, Průmyslový a produktový design jehož výuka bude zahájena ve školním roce 2021/2022. V rámci rekvalifikací nabízí obory: Interiérová designér, Grafický designér, Pracovník grafického studia, Zahradní návrhář, Motion design, Keramická tvorba v praxi a Základy uměleckého kovářství.

Více ZDE

 

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší (stánek č. 206)

AGEL SZŠ a VOŠZ odpovídá nejnovějším trendům. Díky návaznosti na zdravotnická zařízení skupiny AGEL škola realizuje nadstandardní praxi a současně je schopná studentům zajistit pracovní uplatnění po ukončení studia či v jeho průběhu. Nabízíme stipendia.

Dny otevřených dveří: 9. 12. 2021 a 13. 1. 2022 vždy od 14.00 do 18.00 hod.

AGEL Střední zdravotnická škola je školou, jejíž cílem je podílet se na vysoce kvalitní přípravě nelékařského zdravotnického personálu. Škola vznikla na základě stálého a prohlubujícího se nedostatku zdravotnického personálu v České republice. Má za cíl se podílet na výchově budoucího personálu s dopadem na jeho stabilizaci. Vzhledem k zázemí, které je poskytováno skupinou AGEL, jež je dlouhodobým provozovatelem nemocnic, poliklinik, lékáren, laboratoří a dalších společností, rádi poskytneme možnosti zajištění zaměstnání v rámci skupiny AGEL.

Partnerská škola Skupiny AGEL

Více ZDE   FB @zdravkaAGEL

 

Střední škola, Bohumín, příspěvková organizace (stánek č. 207)

Střední škola v Bohumíně vyučuje žáky v těchto oborech:

Učební obory: Elektrikář, Kadeřník, Kuchař- číšník, Mechanik opravář motorových vozidel, Obráběč kovů, Strojní
mechanik – zámečník, nově obor Železničář

Maturitní obory: Provoz a ekonomika dopravy, Sociální činnost

Nástavbové obory: Podnikání (denní a dálkové)

Více ZDE   FB @sosboh 

 

Úřad práce ČR - Krajská pobočka v Ostravě, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, KoP Ostrava (stánek č. 208)

IPS pro volbu a změnu povolání úřadu práce poskytuje bezplatně informace žákům, studentům, jejich rodičům i zájemcům z řad dospělých, kteří chtějí získat, zvýšit nebo svou dosavadní kvalifikaci změnit. Informuje o možnostech a podmínkách profesního vzdělávání ve všech typech škol a situaci na trhu práce.

Více ZDE

 

Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, p.o. (stánek č. 210)

Škola nabízí maximální prostupnost mezi obory - od učebních přes maturitní až po studium na vlastní VOŠ. Žáci mohou dle oboru zdarma získat řidičská oprávnění B, C, T či svářečský průkaz, oprávnění pro práci s motorovou pilou, vysokozdvižný vozík, kombajnérský kurz, lovecký lístek atd. Dny otevřených dveří jsou: 8.12. a 8. 1. 

Více ZDE   FB @zemedelka.opava

 

Odborné učiliště a Praktická škola, příspěvková organizace, Hlučín  (stánek č. 211)

Více ZDE   FB @odborneucilistehlucin 

 

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, příspěvková organizace (stánek č. 212)

Více ZDE   FB

 

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína Třeboň (stánek č. 213)

Více ZDE   FB @ssrv.cz 

 

Střední škola stavební a dřevozpracující, Ostrava, příspěvková organizace (stánek č. 214)

Chcete se svým vzděláním najít bezproblémové uplatnění na trhu práce? Pokud hledáte školu s kvalitní odbornou přípravou a osobním přístupem, tak my jsme tou správnou volbou. K úspěšnosti našich žáků přispívají moderní dílny a odborné učebny vybavené těmi nejnovějšími technologiemi, stroji, včetně CNC strojů. Škola úzce spolupracuje jak se stavebními, tak s dřevařskými firmami i cechy. Jejich nároky na kvalitu připravenosti absolventů jsou značné, a proto je nezbytné, aby žáci disponovali znalostmi i dovednostmi odpovídajícími současným trendům. Za produktivní práci dostávají naši žáci finanční odměnu. Ve vybraných oborech mohou žáci navíc získat pololetní motivační a prospěchové stipendium ve výši až 8 500 Kč. V dnešní době, kdy je absolutní nedostatek řemeslníků a stavebnictví zažívá nebývalý vzestup, jsou právě stavební a dřevo obory ty, které úspěšným absolventům skýtají jistou záruku uplatnění v praxi s perspektivním finančním ohodnocením jak u nás, tak v zahraničí.

Více ZDE   FB

 

Střední zahradnická škola,Ostrava (stánek č. 215)

Střední zahradnická škola, Ostrava, příspěvková organizace je malá škola v centru Ostravy s přátelskou atmosférou, ve které připravují žáky pro život.
Jsme jedinou školou na severní Moravě, kde je vyučován obor 41-44-M/001 Zahradnictví. Dalším studijním oborem je obor Přírodovědné lyceum, který je zaměřen na studium přírodních věd, hlavně biologie. Mimo tyto obory jsou na škole vyučovány rovněž moderní obory vzdělání zakončené učňovskou zkouškou Zahradník a Prodavač květin - florista

Více ZDE

 

Střední zdravotnická škola, Opava, příspěvková organizace (stánek č. 216)

Studijní obory - školní rok 2022/23 - Praktická sestra 53-41-M/03 , Zdravotnické lyceum 78-42-M/04, Ošetřovatel 53-41-H/01. Rozhodující pro přijetí budou studijní výsledky1. a 2. pol. 8. třídy a 1. pol. 9. třídy základní školy a výsledky přijímacích zkoušek. Přijímací zkoušky se týkají oborů M.

Více ZDE

 

Střední průmyslová škola stavební, Ostrava, příspěvková organizace (stánek č. 217)

Ve školním roce 2021/22 u nás můžete studovat podle těchto ŠVP: - Pozemní stavitelství, počítačová grafika a design (Stavebnictví 36-47-M/01) - Technické lyceum a architektura (Technické lyceum 78-42- M/01) - Geodézie a geoinformatika (Geodézie a katastr nemovitostí 36-46-M/01) Dny otevřených dveří: so 20. 11. 2021, čt 9. 12. 2021, so 15. 1. 2022, út 25. 1. 2022.

Více ZDE   FB @spsstavebniostrava

 

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Ostrava, p.o. (stánek č. 219)

Více ZDE   FB @zdravkaostrava

 

Střední škola hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD Šilheřovice, s.r.o. (stánek č. 220)

Střední škola hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD Šilheřovice, s.r.o. nabízí:
Čtyřleté obory s maturitou:
Hotelnictví
cestovní ruch
Analýza potravin
Nutriční asistent
Tříleté obory s výučním listem:
Kuchař - číšník
Cukrář
Kadeřník

Více ZDE   FB @sssilherovice

 

Střední průmyslová škola, Ostrava - Vítkovice, příspěvková organizace (stánek č. 221)

Zengrovka - perspektivní škola s moderními způsoby výuky, praxí podle současných trendů, držitelka titulu "Škola doporučená zaměstnavateli" – záruka kvality vzdělávání a jistoty zaměstnání. DOD proběhnou 8.12.2021 a 8.1.2022. Vybrané aktivity: seznámení s řadou softwarových produktů, práce ve 2D, 3D, práce s CNC a NC stroji, tvorba webových stránek, programování, diagnostika vozidel, praxe ve školních dílnách a ve firmách, technická ANJ/NEJ, rodilí mluvčí, vedení fiktivní firmy, zahraniční stáže, poznávací zájezdy, exkurze, kroužky, soutěže, motivační workshop, sportovně turistický kurz, lyžařský kurz aj. Nabízíme studium maturitních oborů Strojírenství, Mechanik seřizovač, Ekonomika a podnikání a učebního oboru Obráběč kovů. Stipendia pro vybrané obory. Mnoho žáků pokračuje ve studiu na VŠ.

Více ZDE

 

Střední škola prof. Zdeňka Matějčka (stánek č. 222)

STŘEDNÍ ŠKOLA PROF. ZDEŇKA MATĚJČKA,
Ostrava – Poruba, příspěvková organizace

…ŠKOLA S DOBRÝM JMÉNEM
V čem jsme unikátní?
Jsme škola s dobrým jménem. Jednak neseme v názvu školy dobré jméno Zdeňka Matějčka. Byl to známý dětský pediatr a psycholog. Velmi si vážíme, že nám bylo od 1. 1. 2006 umožněno používat název Střední škola prof. Zdeňka Matějčka. Dále si troufáme tvrdit, že máme dobré jméno v Ostravě a okolí. Určitě o tom svědčí fakt, že jsme vyhráli 1. místo v anketě Střední roku 2019 v Moravskoslezském kraji. Rádi bych tímto poděkovali našim žákům i absolventům za jejich hlasy.

Střední škola prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě – Porubě zajišťuje kvalitní a bezplatné vzdělávání žáků zdravých i žáků se speciálně vzdělávacími potřebami v široké škále oborů středního vzdělání s maturitní zkouškou, středního vzdělání s výučním listem a středního vzdělání. Podrobná nabídka oborů vzdělání je k dispozici na webových stránkách školy www.skolspec.cz.
Moravskoslezský kraj jako zřizovatel školy poskytuje formou stipendií přímou finanční podporu žákům oboru Pekař, jehož absolventi v regionu chybí. Cílem je podpořit zájem žáků o vzdělávání ve střední škole.
V rámci projektu Erasmus+ se žáci 2. a 3. ročníků oborů vzdělání Hotelnictví, Předškolní a mimoškolní pedagogika, Sociální činnost, Cukrář, Kuchař – číšník a Pekař zúčastňují čtrnáctidenních pracovních stáží v Itálii.
Dovolujeme si vás pozvat na „Dny otevřených dveří“, které proběhnou v pátek 3. 12. 2021 v době od 8.30 do 17.00 hodin a v sobotu 4. 12. 2021 v době od 8.30 do 12.00 hodin. Školu lze navštívit také v měsíci lednu ve čtvrtky 6. 1., 13. 1. a 20. 1. 2022 v době od 15.00 do 17.00 hodin.

Více ZDE   FB

 

Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o. (stánek č. 223)

Zveme Vás na dny otevřených dveří: Ostrava-Poruba - 27.1.2022, 17.2.2022 a Bělský Les - 3.2.2022.

Více ZDE  

 

Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská Třebová (stánek č. 224)

Letecké technické lyceum je čtyřletý obor zakončený maturitní zkouškou.
Studium je zaměřeno na teoretické a praktické zvládnutí širokého spektra činností a znalostí letectví. Obor je úzce provázán s praxí v reálném leteckém provozu. Vyučující odborných předmětů mají mnoholetou praxi s vysokoškolským vzděláním. Jsou experty ve svém oboru. Letecké technické lyceum spolupracuje s univerzitami jako jsou ČVUT v Praze, VUT v Brně či Univerzita Pardubice.
Naši absolventi se mohou uplatnit v provozních, technických a ekonomických službách v oblasti civilního letectví, v letecké dopravě nebo ve službách leteckých podniků.

Více ZDE   FB

 

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, příspěvková organizace (stánek č. 225)

Obchodní akademie nabízí čtyřleté maturitní studijní obory obchodní akademie, obchodní akademie - zahraniční obchod, ekonomické lyceum, veřejnosprávní činnost

Více ZDE   FB @oa.karasova.ostrava

 

Vyšší odborná škola sociální, Ostrava (stánek č. 225)

VOŠS nabízí tříleté denní, dálkové a kombinované vyšší odborné vzdělávání v oboru Sociální práce a denní a dálkové vyšší odborné vzdělávání v oboru Sociální pedagogika. Vzdělávání ukončeno absolutoriem a titulem DiS.

Více ZDE   FB  @voss.ova

 

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o. (stánek č. 226)

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
ŠVP:
Hotelnictví a cestovní ruch
Obchodní akademie

Vyšší odborná škola Havířov s.r.o.
Vzdělávací programy:
Gastronomie a hotelnictví
Cestovní ruch
Veřejná správa a regionální rozvoj

Více ZDE   FB @hotelovkahavirov

 

Střední škola technická a dopravní Ostrava - Vítkovice p.o. (stánek č. 227)

SŠTD je moderní škola s více než sedmdesátiletou tradicí, která nabízí vzdělání ve studijních i učebních oborech zaměřených na automobilovou a drážní dopravu, autoopravárenství, elektrotechniku a na výtahovou a chladírenskou techniku.
Jsme jedna z partnerských škol pro spolupráci se Správou železnic, s. o. a se společnostmi České dráhy, a. s. a ČD Cargo a. s. V rámci odborného výcviku spolupracujeme s více než 75 dalšími významnými sociálními partnery v regionu, z nichž někteří nabízejí i stipendijní programy.

Více ZDE

 

Obchodní akademie Ostrava-Poruba (stánek č. 228)

Více ZDE

 

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava, p. o. (stánek č. 229)

Střední škola hotelnictví a služeb a VOŠ v Opavě je jednou z největších multioborových škol v regionu. Nabízí čtyřleté středoškolské studium ukončené maturitní zkouškou, tříleté učební obory zakončené výučním listem, dvouleté nástavbové studium a tříleté vyšší odborné vzdělávání.

Více ZDE   FB @sshsopava

 

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství (stánek č. 230)

Dny otevřených dveří 25. 11. 2021, 15. 1. 2022 a 9. 2. 2022. Návštěvu školy je možné domluvit telefonicky i mimo dny otevřených dveří. Preferujeme spojení výuky s praxí - přednášky odborníků z oblasti gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu, stáže v tuzemských i zahraničních firmách, odborné praxe v zahraničí v rámci projektu Erasmus+. Podporujeme výuku cizích jazyků - jazykové kurzy v zahraničí, rodilí mluvčí ve výuce, rozvoj počítačové gramotnosti - příprava na certifikát ECDL i účast žáků v odborných kuchařských, barmanských, baristických, jazykových a dalších soutěžích.

Více ZDE   FB @AHOLSSGTL 

 

Střední škola podnikatelská Klimkovice s.r.o. (stánek č. 231)

Více ZDE   FB

 

Střední průmyslová škola Hranice (stánek č. 232)

Škola s dlouholetou tradicí, zřízená Olomouckým krajem. Nabízí perspektivní obory - dřevařský, chemický,
stavební, strojírenský a požární. Poskytuje maturitu i vyučení, studium je bezplatné.
DOD 21.1.2022 9-17h. a 22.1.2022 8-12h.

Více ZDE   FB @SPSHranice

 

AHOL - Střední odborná škola (stánek č. 233)

AHOL SOŠ - škola plná příležitostí. Najdi tu svou!
- víme, jak učit a učíme rádi

Nabízíme 4 skupiny oborů: pedagogické, ekonomické, veřejnosprávní, zdravotnické a sociální

Benefity školy:
- učebnice zdarma
- mezinárodní certifikáty hrazené školou
- výuka cizích jazyků rodilými mluvčími
- stipendijní program

 Více ZDE   FB @aholsos

 

Střední odborná škola Frýdek - Místek,p.o. (stánek č. 234)

Více ZDE   FB @sosfm.cz 

 

Střední odborné učiliště Uherský Brod (stánek č. 235)

Více ZDE   FB

 

Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace (stánek č. 236)

Nevíte kam? Přijďte k nám….

Střední škola služeb a podnikání má více než šedesátiletou úspěšnou historii a tradici.
Je určena především žákům, kteří se po absolvování studia chtějí profesně věnovat oborům zaměřeným na služby, případně si chtějí založit živnost. Tomu odpovídá také koncepce studia, které probíhá nejen formou teoretické výuky, ale také praktické výuky na specializovaných pracovištích odborného výcviku. Absolventi naší školy mohou rovněž pokračovat ve studiu na vysokých školách.
Nabízíme studium oborů vedoucí k dosažení středního vzdělání ukončeného maturitní zkouškou: Ekonomika a podnikání, Fotograf, Kosmetické služby, Masér sportovní a rekondiční; nebo studium oborů vedoucí k získání středního vzdělání ukončeného závěrečnou zkouškou (výučním listem): Kadeřník, Aranžér, Rekondiční a sportovní masér, Prodavač a Prodavač (elektrotechnické zboží). Absolventi tříletých oborů mají možnost pokračovat v nástavbovém studiu oboru Podnikání (forma denního nebo dálkového studia), a mohou tak složit maturitní zkoušku.
Všechny zájemce s potěšením přivítáme během „Dnů otevřených dveří“ , které proběhnou 9.12. 2021 a 27.1. 2022 vždy od 9:00 do 17:00.

 Více ZDE   FB @SS.Ostrava.Poruba

 

Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, příspěvková organizace Kopřivnice (stánek č. 237)

Škola je jednou z největších v ČR s kapacitou 1 800 studentů a žáků. Sdružuje vyšší odbornou školu s obory technickými a ekonomickými a střední školu s technickými a elektrotechnickými obory. Naše Vyšší odborná škola nabízí studium také dálkovou formou. Škola má svou vlastní autoškolu, svářečskou školu a sportovní halu s fitcentrem.

Více ZDE   FB @voskop.cz

 

Střední škola letecká s.r.o. (stánek č. 238)

Jsme škola se specializovanou výukou leteckých mechaniků všech kategorií, certifikovanou leteckými úřady EU v souladu s předpisem EASA Part 66. Studiem mohou žáci získat nejen maturitní vysvědčení a výuční list, ale i průkaz technika pro údržbu letadel.

Více ZDE   FB @ssletecka

 

Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace (stánek č. 239)

SZŠ Karviná - škola s dlouholetou tradicí. Naše hesla jsou : tradice, jistota a kvalita.

Více ZDE   FB @zdravka.karvina

 

AHOL - Vyšší odborná škola (stánek č. 240)

HOL - Vyšší odborná škola nabízí praktické vzdělávací programy, které z vás udělají profesionála v oboru. Zakládáme si na moderním vybavení a individuálním přístupu – každý je pro nás důležitý.
Nabídka vzdělávacích programů:
Cestovní ruch,
Finance, účetnictví, finanční řízení,
Informační technologie,
Logistik specialista,
Management lidských zdrojů,
Předškolní a mimoškolní pedagogika,
Řízení hotelového provozu.

Více ZDE   FB @aholvos

 

Waldorfská základní škola a střední škola, Ostrava-Poruba, p. o. (stánek č. 241)

Obor vzdělávání: 78-42-M/06 Kombinované lyceum – ŠVP Waldorfské lyceum od 3. ročníku - specializace:
• humanitní specializace (pedagogika, psychologie, sociální práce, hudební, výtvarná a dramatická výchova)
• technická specializace (technické kreslení, technická mechanika, deskriptivní geometrie, matematika)

Specifika vyučování:
• vyučování v blocích a projektech – vzdělávání ke kompetencím
• vyvážené teoretické, uměleckoestetické a praktické vzdělávání
• individuální přístup k žákům
• mezinárodní spolupráce – výměny žáků
• slovní a známkové hodnocení

DOD: 10. 1. 2022, 8 – 10h – vstupy do výuky a 15 – 17h – prohlídka školy, info

Více ZDE   FB   IG

 

Střední zdravotnická škola, Frýdek-Místek, p. o. (stánek č. 242)

Nabízíme studium dvou čtyřletých maturitních oborů: Praktická sestra a Sociální činnost. Studium je bezplatné. Uchazeči pro oba obory potřebují potvrzení lékaře na zvláštním formuláři (viz web školy). Žáci 3. ročníku mají možnost odborné praxe ve Spolkové republice Německo. Další aktivity, které nabízíme: canisterapie, dobrovolnictví, lyžařský a turistický kurz, soutěže v první pomoci aj. Absolventi oboru Praktická sestra jsou připraveni poskytovat přímou péči na lůžkových odděleních nemocnic a v ambulancích. Jsou připraveni podílet se na poskytování preventivní, diagnostické, neodkladné, léčebné a ošetřovatelské, dispenzární a rehabilitační péče o děti a dospělé. Mohou také pokračovat studiem na vyšší odborné škole nebo na vysoké škole. Absolventi oboru Sociální činnost najdou uplatnění v domovech pro seniory a v zařízeních sociálních služeb. Jsou připraveni pro osobní asistenci, domácí péči, pro práci s hendikepovanými, mohou vykonávat nepedagogickou výchovně vzdělávací činnost s dětmi i dospělými. Mohou také pokračovat studiem na vyšší odborné škole nebo na vysoké škole.

Více ZDE   FB   IG

 

Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, p. o. (stánek č. 244)

Škola nabízí maturitní obory Obchodní akademie (i s rozšířenou výukou informatiky), Ekonomické lyceum, Informační technologie, Provoz a ekonomika dopravy, Marketing a logistika. Součástí dopravního oboru je získání řidičského oprávnění skupiny B zdarma. Škola má vlastní Domov mládeže.

Více ZDE   FB @oa.sosl.opava

 

Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského, Ostrava, p.o. (stánek č. 243)

Studium čtyřletých maturitních oborů Aplikovaná chemie a Přírodovědné lyceum připravuje absolventy jak pro vysokoškolské studium, tak pro výkon technických a technickoekonomických činností v nejrůznějších odvětvích průmyslu chemického, farmaceutického, potravinářského, textilního, zpracování kovů, ve službách, v kontrolních orgánech státní správy (např. hygienické stanice, obchodní inspekce) i pro podnikatelskou činnost v oboru.

Partnerská škola Lenzing Biocel Paskov a.s.

Více ZDE   FB   IG

 

Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace (stánek č. 245)

Škola zajišťuje vzdělávání v oborech s maturitní zkouškou: Pedagogické lyceum, Sociální činnost a Kosmetické služby a také v oboru s výučním listem: Kadeřník. Dobrá dopravní obslužnost (vlaková a autobusová zastávka), bezbariérový přístup pro imobilní žáky, účast v mezinárodních projektech, moderně vybavené učebny včetně školního informačního střediska umožňujícího vzdělávání přes 500 žáků celého regionu.

Více ZDE   FB

 

Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník (stánek č. 246)

Jsme škola pro řemesla a služby v srdci přírody. Nabízíme maturitní obory (Masér ve zdravotnictví, Mechanizace a služby, Podnikání) a obory s výučním listem v oblasti gastronomie, potravinářství (kuchař-číšník, cukrář, pekař, řezník-uzenář) a farmářství (výrobce kožedělného zboží (sedlář), zemědělec-farmář, včelař, zahradník, opravář zemědělských strojů, lesní mechanizátor, jezdec a chovatel koní, podkovář a zemědělský kovář, umělecký kovář a zámečník, pasíř).

Nabízíme žákům přípravu na jejich profesi, které se chtějí věnovat. V gastronomických oborech se jedná o praxi přímo v restauracích, jak v oblasti kuchyně, tak i obsluhy. Nabízíme možnosti získání různých druhů certifikátů nap.: složení zkoušek Základního výcviku jezdce, Barmanský, nebo Baristický kurz, absolvování autoškoly. Jsme školou pro život.

Více ZDE   FB 

 

Střední škola průmyslová, Krnov (stánek č. 247)

SPRÁVNÁ VOLBA JISTĚ JE STUDIUM NA PRŮMYSLOVCE V KRNOVĚ

Více ZDE   FB   IG sspkrnov

Gymnázium EDUCAnet Ostrava s.r.o. (stánek č. 248)

Gymnázium EDUCAnet Ostrava - studuj VŠEOBECNÉ GYMNÁZIUM v Ostravě s rozšířenou výukou CIZÍCH JAZYKŮ a IT TECHNOLOGIÍ a získej kvalitní vzdělání, které tě dostane na nejlepší univerzity v ČR i zahraničí. Přátelské prostředí, moderní technologie a individuální přístup...protože na dobrém vzdělání záleží.

Více ZDE   FB   IG educanetostrava   YouTube

 

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb (stánek č. 249)

Učební obory - Kuchař-číšník; Pekař; Cukrář; Kadeřník; Aranžér, Operátor skladování; Řezník-uzenář Maturitní obory - Cestovní ruch; Oděvnictví, Kosmetické služby, Gastronomie
 
Více ZDE   FB   IG ssgossklenik
 
 

Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž (stánek č. 250)

Státní škola se 120letou tradicí výuky potravinářství s perspektivou zaměstnání v regionu i navazujícího studia:
• maturitní studium: Technologie potravin a Analýza potravin,
• vyšší odborné studium: Technologie a hygiena potravin.
DOD: 7. – 8. 1. a 18. – 19. 2. 2022.

Více ZDE   FB @VOSPaSPSM   IG potravinarskaskolakm   YouTube

 

Lékařské a přírodovědné gymnázium PRIGO (stánek č. 251)

Poskytuje vzdělání v moderním kampusu v Ostravě se špičkovým vybavením, laboratořemi a botanickou zahradou. Nabízí obory osmiletého a čtyřletého gymnázia. Všichni nově nastupující studenti obdrží iPad zdarma. Jako jedna z mála škol má povolenou výuku některých předmětů v anglickém nebo německém jazyce (bilingvní výuka), což se odrazí i na výročním vysvědčení. Zaměřuje se na přírodovědnou oblast, ve které má specializaci na lékařské, farmaceutické a veterinární obory nebo na obory přírodovědné a technické. Spolupracuje nejen s lékařskými fakultami ale i dalšími vysokými školami v tuzemsku i zahraničí. Spolupracuje s lékařskou fakultou na projektu vysokoškolákem na zkoušku. Jedná se o fakultní školu Univerzity Karlovy v Praze.

Více ZDE

Jazykové a humanitní gymnázium PRIGO (stánek č. 251)

Poskytuje v Ostravě vzdělání ve třídách šestiletého a čtyřletého gymnázia. Všichni nově nastupující studenti obdrží iPad zdarma. Soustředí se na velmi dobré žáky, kteří mají zájem o všeobecné gymnaziální vzdělání s rozšířenou výukou jazykových a humanitních věd a příbuzných disciplín. Zároveň se jedná o gymnázium s výrazným akcentem na jazykovou přípravu v oblasti zejména anglického, německého, španělského, francouzského a ruského jazyka, vč. výuky rodilými mluvčími a participace žáků ze zahraničí na školních i mimoškolních aktivitách. Jako jedna z mála škol má, na základě rozhodnutí MŠMT, povolenou výuku některých předmětů v cizím jazyce a zmíněné se projeví také s uvedením této skutečnosti na vysvědčení. Jazykové a humanitní gymnázium PRIGO připravuje také na mezinárodní maturitu (IB). Jedná se o fakultní školu Ostravské univerzity a fakultní školu Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Více ZDE

Střední škola PRIGO (stánek č. 251)

Poskytuje vzdělání v oboru Mezinárodní obchodní akademie nebo Ekonomika a podnikání ve sportu. V obou oborech se soustřeďujeme na mezinárodní prvek. V oboru obchodní akademie nabízíme ekonomickou nebo právní profilaci, podle toho, zda chce student po ukončení střední školy studovat na ekonomických nebo právnických fakultách. V oboru Ekonomika a podnikání ve sportu se zaměřujeme na studenty, kteří chtějí ve sportovní oblasti pracovat nebo podnikat. Nově jsme připravili dva obory, jejichž absolventi splňují požadavky na regulované povolání v této oblasti: Předškolní a mimoškolní pedagogiku a Veterinářství. Máme povolení MŠMT k výuce některých předmětů v cizím jazyce. Zároveň spolupracujeme s mnoha zahraničními, ale i tuzemskými institucemi.

Více ZDE

Vyšší odborná škola PRIGO (stánek č. 251)

Je největší vyšší odbornou školou v České republice. Škola působí v Ostravě, Havířově, Novém Jičíně a Bruntále. Poskytuje vzdělání v pedagogických, právních, ekonomických, veterinárních a zdravotnických oborech v denní i kombinované formě. Absolvent získá titul DiS. V převážné většině připravuje na regulovaná povolání. Zmínit lze obor Diplomovaná dětská sestra nebo Diplomovaná všeobecná sestra. Všichni nově nastupující denní studenti těchto zdravotnických oborů obdrží iPad ke školnímu i osobnímu využití, který jim po skončení studia zůstává. Škola nabízí také atraktivní obory Předškolní a mimoškolní pedagogika, Veterinářství, nebo Obecně právní činnost. Nově pro vás připravuje obory Diplomovaný farmaceutický asistent a Kybernetická bezpečnost.

Více ZDE

Vysoká škola PRIGO (stánek č. 251)

Vysoká škola poskytuje vzdělávání v nově akreditovaných programech v českém nebo anglickém jazyce, a to v bakalářských studijních programech (Bc.) Hospodářská politika a správa a v navazujících magisterských programech (Ing.) Hospodářská politika a správa. Spolupracuje se zahraničními univerzitami v USA, Velké Británii, Německu, Francii, Číně a mnoha dalšími. Umožňuje vysokoškolské výměnné pobyty a pracovní stáže v rámci programu ERASMUS+. V unikátním paralelním programu Competences for Master´s Degree (CMD) systematicky připravuje studenty na přijímací řízení i studium v magisterských studijních programech na nejlepších světových univerzitách, zejména ve Velké Británii a USA (např. Oxford, Cambridge, Harvard). Podobný program nenabízí žádná česká vysoká škola.

Více ZDE

 

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava, příspěvková organizace (stánek č. 252)

Vzdělávání v perspektivních maturitních oborech: ELEKTROTECHNIKA (od 3.roč. zaměř.: Informatika v Průmyslu 4.0/Elektroenergetika), INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE (od 3.roč. zaměř.: Programování/Síťové technologie). Dny otevřených dveří: 8. 12. (15-18 h), 12. 1. (15-18 h), 15. 1. (9-12 h)

Partnerská škola Skupiny ČEZ

Více ZDE   FB @SPSeiOstrava.cz   IG spsei_ostrava   YouTube

 

Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun (stánek č. 253)

Více ZDE   FB @SZeS.Lanskroun   YouTube

 

1st International School of Ostrava - mezinárodní gymnázium, s.r.o. (stánek č. 254)

Naším posláním je vytvořit podnětné prostředí pro zážitkové učení, ve kterém studenti mohou aktivně rozvíjet k dokonalosti své osobnostní a sociální dovednosti, naplňovat osobní potenciál a maximalizovat svůj úspěch v současném světě, protože z nich budou zodpovědní a globálně smýšlející občané.
Spojuje to nejlepší z českého vzdělávacího systému s mezinárodním smýšlením a multikulturním přístupem.

 

Více ZDE   FB @1stinternationalschoolofostrava   IG 1stiso   

Partneři veletrhu
Mediální partneři veletrhu
Mediální podpora veletrhu

Vystavující

Vysoké a vyšší odborné školyStřední a střední odborné školyGymnáziaFirmy

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka festivalu

Denisa Ježková
+420 724 184 439
denisa.jezkova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz